Darmowe badania medyczne na prezentacjach materacy.

Nie ma chyba tygodnia aby w telewizji nie podawali informacji o kolejnych pseudobadaniach wykonywanych na spotkaniach organizowanych dla Seniorów w całej Polsce.

Zaproszenie na pokaz…

Zazwyczaj zaczyna się to od zaproszenia na darmowe spotkanie organizowane gdzieś w okolicznej sali czy restauracji hotelowej, co bardziej przebiegli rozdają takie zaproszenia przed kościołami a co więcej spotkania organizują w salkach przy Parafii.

Trzeba przyznać, że pomysł z organizacją takiego pokazu na parafii jest majstersztykiem, który wzbudza poczucie zaufania wśród seniorów.

Zastanawia mnie tylko fakt jak sobie radzi sumienie księdza wynajmującego salę na tego rodzaju pokaz? Skoro to oszustwo to powinien odmówić, a może to wcale nie jest takie oszukiwanie a tylko inna forma marketingu.

Dobrze sprzedane

W tym wypadku mówimy o organizacji spotkań z darmowymi badaniami dla seniorów, ale przecież na codzień podobną ofertę otrzymuje każdy z nas.

Na przykład IKEA zatrudniała fizjoterapeutów, którzy pomagali dobrać odpowiedni materac w salonach meblowych.

Na blogach producentów i sprzedawców materacy również przeczytamy o tym jak dobrać materac do swoich potrzeb, więc jak by na to nie patrzeć dzieje się to samo co w przypadku pokazów.

Wszystko ma swoje granice

Oczywiście wszystko powinno mieć swoje granice, a badania powinny mieć jakąś wartość a nie jak czasem się zdarza wykonywane są przy użyciu wagi kuchennej.

Nie stawiam krzyżyka na pokazach, na których sprzedaje się materace medyczne, ale jestem za tym aby przed zakupem upewnić się od kogo kupujemy dany produkt.

Opinie o materacach medycznych

Opinie są bardzo ważne jednak nie zawsze są prawdziwe, z drugiej strony częściej napisze ktoś opinię negatywną niż pozytywną, dlatego należy się skupić na znalezieniu informacji w kilku źródłach, a nawet napisać do firmy o przedstawienie pisemny referencji.

Firmy nie powinny stwarzać problemów z udostępnieniem tego rodzaju informacji, a my kupując coś za kilka tysięcy złotych mamy do tego pełne prawo.

Zwróciliśmy się z taką prośbą do Firmy Cenetrmedical opinie otrzymaliśmy bez problemu wraz z oryginałami.

Zawyżone ceny materacy medycznych

Istotnym argumentem wszystkich przeciwników sprzedaży na pokazach, a jednocześnie zwolenników uczciwych praktyk jest „zawyżona cena„.

Jak odnieść się do tego? Nie bardzo wiem, ale problem bardziej tkwi w niewiedzy komentujących dany zakup.

Widziałem porównanie materaca za 3000 zł z materacem z allegro za 999 zł, w sumie to tak jak kupowanie APAP na ból głowy za 10 zł a Paracetamolu za 3 zł – skład niby ten sam a cena 3 razy wyższa.

Tak samo może być i w tym przypadku, ale wcale nie musi. Z mojego mini śledztwa wynika, że oferowane na pokazach materace raczej nie są dostępne na allegro dlatego ciężko o porównania.

Podsumujmy

Nie można tego podsumować inaczej niż słowami „bądź czujna/y„. Jak w codziennym życiu czekają na nas wszelkie promocje i okazje tak właśnie jest na pokazach, jedne są uczciwe inne nie, jedne promocje faktycznie są promocjami inne wyglądają jak Black Friday w Polsce, miesiąc przed podnoszone są ceny do granic absurdu, by następnie obniżyć ich cenę, zrobić reklamę i sprzedać dokładnie za tyle ile kosztowało bez promocji.