Materace dla osób starszych. Czy powinny być wyrobem medycznym?

Materace dla osób starszych mogą się znacząco różnić od tych, które widujemy na codzień. Materace, które zyskały status wyrobu medycznego nie mają jedynie na celu zapewniać komfortowy sen, co zresztą robią doskonale, ale również dbać o poprawę podstawowych funkcji zdrowotnych użytkownika.

Fakty i mity o materacach magnetycznych

Materace dla osób starszych

Materace magnetyczne są drogie i nie warte swojej ceny.

To podstawowy i często powielany MIT. Materace magnetyczne swój zły PR zawdzięczają głownie swojej cenie, która na osób nie zagłębiających się w zasadę ich działania, porównują je ze zwykłymi materacami bonellowymi czy piankowymi. Pamiętaj: Materac magnetyczny nie musi wyglądać on ma skutecznie pomagać.

Materace magnetyczne nie działają.

Często słyszę w swojej pracy, że materace magnetyczne nie działają i są tylko wymysłem marketingowców. NIC BARDZIEJ MYLNEGO.

Czy wiesz, że liderem na rynku produkcji materacy magnetycznych nie tylko w Polsce ale również na świecie jest forma Torpol. Top uznany i wielokrotnie nagradzany producent, który nie tylko korzysta z najwyższej jakości produktów, ale również na bierząco śledzi nowości na rynku oraz badania naukowców z całego świata, aby potem wykorzystywać je w swoich produktach.

Materace magnetyczne nie są dla każdego.

To prawda! Materace dla osób starszych i magnetyczne są wyrobami medycznymi, dlatego warto jego zakup skonsultować z ekspertem. Materace magnetyczne nie powinny być stosowane przez osoby na przykład z nadciśnieniem.

Jak odróżnić materac, który jest wyrobem medycznym od zwykłego?

Jest na to kilka prostych sposobów. Najprościej poprosić sprzedawcę o przedstawienie odpowiednich certyfikatów i atestów.

Na przykład

  • godło Bezpieczny wybór medyczny
  • Wysoka jakość w ochronie zdrowia
  • Znak najwyższa jakość w medycynie

Można też zrobić to prościej i wystarczy zapytać sprzedawcę o stawkę VAT. Wyroby medyczne posiadają stawkę VAT w wysokości 8%, jeżeli oferowany Tobie materac posiada wyższą stawkę to oznacza, że jest on zwykłym materacem, a nie wyrobem medycznym.

Materace dla osób starszych – pomoc w wyborze.

Jeżeli macie Państwo problem z odpowiednim wyborem materaca magnetycznego, to serdecznie zapraszam do skorzystania z konfiguratora materaca na stronie Centrum-Materacy.pl gdzie dzielę się z Wami moim 23 letnim doświadczeniem w fizjoterapii.