Tesla Cybertruck nieślubne dziecko Tarpana i Poloneza.

Opadły już emocje po premierze nowej Tesli Cybertruck więc można na spokojnie już przyjrzeć się nowemu „projektowi” Tesli – wersji Cybertruck.

Gdzieś już to widziałem…

Kiedy pierwszy raz widziałem Tesle Cybertruck nie mogłem się oprzeć wrażeniu, że gdzieś już to widziałem. Szukałem daleko aby znaleźć inspirację Elona na polskim podwórku.

Nowa Tesla wygląda nie inaczej jak nieślubne dziecko Tarpana i Poloneza z resztą zobaczcie sami jak wyglądał produkowany w latach 1973 do 1991 w Poznaniu Tarpan…

FSR Tarpan – polski samochód pick-up i dostawczy. Foto: Wikipedia.

A tak dla przypomnienia wygląda produkowany również w Kairze i Chinach Polonez.

FSO Polonez 1500 LE (MR’83) z 1985 roku. Foto: Wikipedia.

Nie trudno zauważyć, że już dużo wcześniej wyprzedzaliśmy dzisiejsze czasy jeżeli chodzi o design 🙂 bo śmiało można powiedzieć, że nowa Tesla Cybertruck nawiązuje stylistycznie do naszego Poloneza czy Tarpana.

Tesla Cybertruck 2019

Na zdjęciu nowej Tesli widać też inspirację Szerszeniem Wojtasa z Blok Ekipy przynajmniej jeżeli chodzi o felgi.

Szerszeń Wojtasa. Blok Ekipa.

Tesla Cybertruck na serio

Spójrzmy na nową Teslę już bez wyśmiewania jej wyglądu bo to czy się komuś podoba czy nie to już kwestia gustu, zajrzyjmy do jej serca.

Tesla Cybertruck będzie dostępna w 3 wersjach: z jednym, dwoma oraz trzema silnikami i w zależności od wersji będzie miała zasięg 250, 300 i 500 mili co jest dość imponującym rezultatem.

Tesla Cybertruck

Pick up od Tesli jest też niezwykle szybki bo w wersji z trzema silnikami przyspiesza od 0-100 w niecałe 3 sekundy, muszę przyznać szczerze, że nie wyobrażam sobie startującej ze świateł półciężarówki z taką szybkością.

Tesla Cybertruck

Sukces już jest…

Jak donoszą źródła Tesla w przedsprzedaży przyjęła już ponad 200 tysięcy zamówień na swój nowy samochód co niewątpliwie jest wielkim sukcesem.

Za sukcesem ilości zamówień zapewne stoi niewygórowana cena w wersji z jednym silnikiem Tesla Cybertruck kosztuje 39.900 USD, wersja z dwoma silnikami 49.900 USD, a najmocniejsza wersja z trzema silnikami to koszt 69.900 USD.

Moje wrażanie są w sumie obojętne, ani mnie to auto nie zauroczyło, ani mi nie przeszkadza i z pewnością

Zobacz również: Cardio Q10 Forte idealne źródło witamin dla Seniorów.